Ktoś może powiedzieć; „ale to już było”… tak, i wraca w nowej odsłonie z nowymi propozycjami zarówno tkanin, jak i upięć.

Tradycja i nowoczesność

ROZSUŃ ZASŁONY
I ZAPROŚ SŁOŃCE

Masz pytania?
Dowiedz się więcej

W zależności od stylu wnętrza, potrzeb osłonięcia się i gustu Klienta możemy zastosować zasłony dekoracyjne, które będą na stałe zsunięte na bok, lub zasłony z funkcją zasłaniania całej wnęki okiennej oraz ściany.

Do ułożenia tkaniny w zasłonach stosuje się wiele rodzajów  taśm i systemów  – od klasycznych na fałdy lub równo marszczących, po nowoczesne typu Wawe lub Mikroflex.

Długość takich zasłon zależy wyłącznie od preferencji Klienta – mogą sięgać tuż nad podłogę, być oparte o podłogę lub trochę na niej leżeć. 

W klasycznych wnętrzach możemy wykorzystać piękne sznury lub chwosty do ich  podwiązania. W nowoczesnych wnętrzach typu loft zasłony najczęściej występują w formie luźno wiszącej, bez podwiązań, niejednokrotnie zasłaniając całe ściany.

Obecnie do zawieszenia zasłon wykorzystywane są zarówno tradycyjne karnisze, jak i aluminiowe profile szynowe np. KS, DS i wiele innych.

Propozycja producentów  tkanin zasłonowych, obecnie jest tak bogata i oszałamia różnorodnością wzorów oraz kolorów, że wybór tych odpowiednich, to nie lada wyzwanie.

W zasłonach do zasłaniania często stosuje się tkaniny typu Blackout, które zapewniają całkowite lub umiarkowane zaciemnienie pomieszczenia – jest ono ważne w przypadku sypialni lub pokoju, w których popołudniami oglądamy telewizję. Tkaniny te mają również właściwości wygłuszające oraz sprawiają, że w upalne dni pomieszczenie nie nagrzewa się zbyt mocno.

Prawdziwy renesans przeżywają dziś tkaniny naturalne takie jak len i bawełna, oraz ich mieszanki. Nowoczesne techniki produkcji tych tkanin, oraz łączenie  włókien naturalnych z niewielką ilością poliestru sprawiają, że są one bardziej odporne na zagniecenia i kurczenie się podczas prania. Swoich zwolenników mają zarówno te surowe w barwie i strukturze, jak i  wzorzyste, nawiązujące do stylu lat 60-tych i 70-tych.

Ze względów bezpieczeństwa na zasłony do pomieszczeń hotelowych coraz częściej stosuje się tkaniny trudnopalne, które posiadają atest.

Nasze prace

ZdjęciaZasłony - Galeria

Rozpocznij z nami METAMORFOZĘ wnętrza

Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę od pomiaru, przez doradztwo, po szycie i montaż gotowych dekoracji.