„Letni poranek – otwieram oczy i widzę, jak w uchylonym oknie delikatnie falują zwiewne firanki
Tradycja i nowoczesność

ZWRÓĆ TWARZ KU SŁOŃCU, A CIEŃ ZOSTANIE ZA TOBĄ

Masz pytania?
Dowiedz się więcej

Firany to szeroko pojęte określenie lekkich dekoracji tekstylnych zawieszonych w oknie, które w różnym stopniu przepuszczają światło.

W zależności od potrzeby, mogą one jedynie delikatnie zdobić okno, zapewnić prywatność lub zasłonić nieciekawy widok – rozwiązań jest wiele.

Wiele jest też form szycia i montażu: od krótkich  zazdrostek, zawieszonych na patykach w oknie, po długie, mocno udrapowane, leżące na podłodze przypięte do szyny sufitowej. Dla minimalistów doskonałym rozwiązaniem będą firany w formie paneli.

Do stworzenia firanowej dekoracji możemy wykorzystać  klasyczny woal, nieco grubszy batyst, czy wzorzysty żakard – wybór jest ogromny. Główne kolory firan to biel i krem, jednak coraz odważniej wybierane są  inne, niekoniecznie jasne.

Bawełniana koronka, lamówka, gipiura, kryształki lub tylko zwykłe podłożenie mogą być dopełnieniem całości i podkreślać piękno użytych tkanin.

Powieszone na szelkach lub przelotkach, czy przymarszczone taśmą do firan i przypięte żabkami, zawsze powinny tworzyć jedność z wnętrzem, nie przytłaczać go,  być funkcjonalne i podobać się tym, którzy w tych wnętrzach przebywają.

Nasza prace

ZdjęciaFirany - Galeria

Rozpocznij z nami METAMORFOZĘ wnętrza

Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę od pomiaru, przez doradztwo, po szycie i montaż gotowych dekoracji.